Wersje językowe
Wersje językowe
Filozofia marki
  •  

Alchemia i D'ALCHÉMY

Mało kto pamięta, że laboratorium jest słowem sięgającym czasów średniowiecznych. Poszukując wyjątkowej nazwy dla nowej marki zachwyciliśmy się pewną filozofią, która miała swój początek właśnie w laboratoriach Alchemików. Laboratorium to miejsce ich pracy a jego nazwa pochodzi od łacińskich słów: labor (praca) i oratorium (kaplica), bliskich średniowiecznym prekursorom nauk farmaceutycznych. Alchemicy w swoim życiu i pracy kierowali się piękną ideą, bliską nam współczesnym: dążyli do doskonałości, w zgodzie z naturą i odwiecznymi prawami przyrody. Wierzyli, że człowiek jest miniaturą kosmosu a kosmos to przeniknięty duchem organizm, w którym jedną z podstawowych zasad jest związek pomiędzy mikrokosmosem (człowiekiem) i makrokosmosem (wszechświatem). Alchemicy działali zawsze w zgodzie z prawami natury: starali się jej służyć, ale nigdy nad nią panować.

Współcześnie alchemia jest wyzwaniem naukowym, etycznym i duchowym dla każdego, kto decyduje się wyruszyć w podróż w poszukiwaniu skarbu ukrytego w świecie materii i ducha. Alchemia zawiera w sobie każdą wiedzę. W swej istocie wyraża odwieczne, obecne we wszystkich kulturach, ludzkie dążenie do doskonałości, pragnienie wewnętrznego spokoju i duchowej mądrości…

Co nas łączy

Filozofia Alchemików opiera się na holistycznej koncepcji, według której wszystkie elementy we wszechświecie są ze sobą powiązane i wzajemnie na siebie oddziałują. Alchemicy nie rozróżniają „rzeczy materialnych” i „spraw duchowych”; według nich są to różne przejawy tego samego istnienia. Zmiana w jednej sferze wiąże się ze zmianą w drugiej i nie sposób oddziaływać na nie oddzielnie.

Dążeniem Alchemików jest poznanie zasad i zdobycie umiejętności „transmutacji”: przemiany czegoś zwykłego w coś, co staje się doskonałe. Taka przemiana zachodzi w trakcie procesu, podczas którego niedoskonałości zostają usunięte i powstaje to, co piękne i szlachetne. Alchemicy przystępują do swoich prac z szacunkiem i pokorą wobec wszystkiego, z czym mają do czynienia: wobec substancji, których używają, wobec narzędzi, którymi się posługują, wobec metod, które opracowują, a przede wszystkim wobec tego, CO udoskonalają. Dla Alchemików najważniejszym i nieskończonym źródłem jest Natura. Z niej pochodzą potrzebne im substancje, a także ich wiedza i inspiracje. Natura jest dobrem i mądrością, którą Alchemicy chcą poznać i w której chcą uczestniczyć. To wszystko łączy Alchemię i D'ALCHÉMY.

Co nas różni

Średniowieczni Alchemicy nie zawsze potrafili wytłumaczyć zjawiska chemiczno-fizyczne, które inicjowali w swych laboratoriach, a jeśli nawet tę wiedzę posiedli, nie ujawniali jej w obawie przed niezrozumieniem ze strony otoczenia. Czasy w jakich żyli, były odmienne od naszych. Prowadzili badania w samotności, nie publikowali rezultatów, nie dzielili się swoimi recepturami. Badania i odkrycia archiwizowali za pomocą symboli, metafor, używali szyfrów i kodów. W efekcie ich osiągnięcia trudno dziś powtórzyć, a tym bardziej naukowo zweryfikować. Pod tym względem D'ALCHÉMY całkowicie różni się od średniowiecznej Alchemii. Wszystkie składniki kosmetyków D'ALCHÉMY są naukowo przebadane. Wiadomo, dzięki jakim substancjom zawartym w surowcach naturalnych są one skuteczne oraz jaki jest mechanizm ich oddziaływania na ludzki organizm, a zwłaszcza komórki skóry.

D'ALCHÉMY posiada wiedzę, jakie procesy zachodzą w substancjach roślinnych podczas produkcji kosmetyków, a dzięki skomplikowanej, najnowszej technologii, z niezwykłą dokładnością kontroluje również parametry tych procesów.

I wreszcie, D'ALCHÉMY niczego nie ukrywa a swą wiedzą dzieli się z klientami. To wyraz szacunku dla Natury, z której czerpie oraz dla tych, którzy z jej kosmetyków korzystają. To wszystko różni Alchemię i D'ALCHÉMY.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium